FORWARD GEOMETRY

FORWARD GEOMETRY

 

Sezon 2021 jest dziewiątym z rzędu dla naszego rewolucyjnego rozwiązania w zakresie geometrii kół. Rozwiązanie, które marka Mondraker wymyśliła jako pierwszy pionier, geometria, która zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy i lepsze osiągi w porównaniu z konwencjonalnymi rowerami górskimi.

Przednia geometria Mondrakera okazała się punktem odniesienia dla nowoczesnych rowerów górskich z wyższej półki i jest jedną z naszych najbardziej podstawowych i unikalnych technologii. Z każdą nową linią modeli, oryginalna koncepcja jest ulepszana, aby odzwierciedlać nowe trendy w branży, jeszcze bardziej poprawiając osiągi, wydajność i ogólną obsługę Twojego Mondrakera.

W roku 2021 ta technologia jest do tej pory wykorzystywana w maksymalnym stopniu w większości modeli. Podstawowe funkcje są dłuższe. Jednak dłuższa górna rura ramy, uzupełniona o 30 mm mostek FG zapewnia idealnie wyważoną pozycję na rowerze, dostosowaną do każdej dyscypliny. Zawsze chodzi o to, aby jazda była tak przyjemna, jak to tylko możliwe, a rower pozwolił Ci naprawdę wycisnąć z niej maksimum.

Jedną z głównych cech ostatnich sezonów jest skrócenie przesunięć amortyzowanych widelców, co doskonale uzupełnia oryginalną koncepcję geometrii Forward. Korzyści są oczywiste: lepsza stabilność jazdy przy dużych prędkościach, lepsza kontrola przedniego koła i szybki wzrost przyczepności przedniej opony. Obszerne testy potwierdziły wyraźną poprawę właściwości jezdnych, które zwiększają pewność kierowcy oraz zwiększają radość i osiągi.

Głównymi i znaczącymi zaletami koncepcji Forward Geometry pozostają wzrost bezpieczeństwa i ochrony podczas jazdy po stromych i trudnych przejazdach, nawet przy naprawdę dużych prędkościach, bardziej precyzyjna i prostsza kontrola kół na zjazdach oraz większa stabilność na technicznym szlaku - ogólnie lepsza kontrola kierowcy nad maszyną.

 

KORZYŚCI

• Zwiększ bezpieczeństwo na naprawdę stromych przejściach

Regulacja proporcji naszej geometrii z przodu koła pozwala na lepszą kontrolę i stabilność na wymagających technicznie stromych odcinkach - zapobiegając wypadnięciu rowerzysty z kierownicy i pozwalając mu pozwolić sobie na jeszcze więcej.

• Większe bezpieczeństwo przy dużych prędkościach

Większy rozstaw osi zwiększa stabilność kół w każdym terenie

• Precyzyjna kontrola

W połączeniu z naszym własnym, specyficznym mostkiem, FG30 zapewnia idealnie precyzyjną i bezpieczną kontrolę koła w każdych warunkach

• Większe bezpieczeństwo przy wyjeździe

Dzięki naszej geometrii przednie koło jest „przybite” do podłoża i nie ma niepożądanego podnoszenia na stromych podjazdach, co umożliwia łatwiejsze pokonywanie nawet naprawdę stromych tras

• stabilność na odcinkach trudnych technicznie

Przednia geometria poprawia rozkład masy na przednie i tylne koła, co skutkuje większą stabilnością w technicznym i naprawdę trudnym terenie oraz lepszą ogólną kontrolą kierowcy nad maszyną.

 

Unikalna filozofia geometrii do przodu Mondrakera znajduje odzwierciedlenie w całej kolekcji 2021