O marce

Założona w 2001 roku marka Mondraker koncentruje się wyłącznie na projektowaniu i produkcji najmocniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie rowerów górskich, oferując pionierski rozwój i nowoczesne technologie. technologie. Korzenie marki sięgają dyscyplin grawitacyjnych, a zwłaszcza downhillu.

Na samym początku był pomysł dwóch zawodników, Miguel Pina i Paco Sanchez postanowili robić rzeczy inaczej, bardziej nowocześnie i lepiej. lepiej. Aby umożliwić innym jazdę na rowerach, które były bardziej wydajne niż standardowe rowery w tamtych czasach. Rowery, na których sami chcieliby jeździć. sami chcieli jeździć.

W pierwszej serii modelowej 2002 marka miała 7 modeli kół, z których 4 miały pełne zawieszenie, co w tamtym czasie było unikalne. unikalne w tamtym czasie. Przełomowym rokiem dla marki był rok 2007, kiedy to pojawił się pierwszy prototyp z zawieszeniem ZERO. zawieszeniem ZERO. Ten system zawieszenia z dwoma wahaczami i amortyzatorem ściskanym z obu kierunków jest obecnie cenionym znakiem rozpoznawczym Mondrakera. znakiem rozpoznawczym rowerów Mondraker.

Kolejnym ważnym rokiem jest 2013, w którym po raz pierwszy wdrożono FORWARD GEOMETRY, wówczas całkowicie rewolucyjne podejście do geometrii nowoczesnych rowerów górskich. Czas potwierdził słuszność tego rozwiązania, niemal każdy producent w jakiś sposób zbliża swoje rowery do tego oryginalnego pomysłu. Ale oryginał jest tylko jeden.

Serie modeli były stopniowo ulepszane, nowe technologie przetwarzania surowców zostały wykorzystane do produkcji technologii STEALTH ALLOY i STEALTH CARBON. STEALTH ALLOY i STEALTH CARBON. Nastąpiło również rozszerzenie gamy modeli, marka Mondraker jest teraz również silnym graczem w segmencie cross-country, w tym w topowych wyścigach rowery z pełnym zawieszeniem, oczywiście wykorzystujące system ZERO, a także inne technologie marki.

Wyścigi są głęboko zakorzenione w DNA Mondrakera. Jeden z największych na świecie zespołów zjazdowych, MS-Mondraker jest od dawna jest integralną częścią Pucharu Świata, a także stał się zespołem, który stworzył jego historię. Modele benzynowe a następnie Kaiser pomógł stworzyć legendę - Summum. Teraz jest to koncepcja. W 2016 roku na Mistrzostwach Świata w Val di Sole, zawodnicy Danny Hart, Laurie Greenland i Florent Payet stanęli na podium. Wszyscy na rowerach Mondraker Summum Carbon. Nigdy nie powtórzyła tego żadna inna marka.

W 2022 roku marka odniosła również duży sukces w olimpijskim XC. Fabryczny zespół Primaflor-Mondraker świętował dzięki Bec McConnel trzy zwycięstwa w wyścigach Pucharu Świata, a w sezonie 2023 na F-Podium pojedzie czeski numer jeden Ondrej Cink.

Mondraker był, jest i pozostanie marką, która zawsze będzie dążyć do bycia w czołówce technologicznej w zakresie opracowywania i wdrażania nowych technologii, procesów i stosowania najbardziej zaawansowanych komponentów. Dlatego też we wrześniu 2021 r. zakończono wieloletni projekt nowej siedziby marki w Alicante w Hiszpanii. Nowy, wysoce nowoczesny budynek dokładnie wyraża wizerunek marki, która stawia tylko na to, co najlepsze. Tutaj odbywa się cały rozwój, projektowanie, a także kompletny montaż rowerów, które są dokładnie kontrolowane.

Ale wszyscy tutaj rozumieją, że ważne jest, aby nie spoczywać na laurach i nadal przesuwać granice do przodu, oczywiście na swój własny sposób.

Mondraker. The way forward.